Pad Group

پارچه ضداسید (ضدحلال) پادتک (PadAcid)

مجموعه پادتک تلاش بی وقفه­ ای به منظور افزایش مقاومت منسوجات در برابر نفوذ اسید برای تولید پوشاک و لباسکار ضداسید در سال­ های اخیر انجام داده است. با توجه به مقاومت پایین منسوجات در برابر اسید و حلال­ های صنعتی، بهبود مقاومت پارچه در برابر نفوذ اسید و حلال­ های صنعتی حائز اهمیت است. استفاده از رزین­ ها و پوشش­ های پلیمری مانند پلی‏ وینیل کلراید و پلی‏ اورتان و همچنین انواع تکمیل‏ های مختلف بر روی این منسوجات از جمله تلاش ­هایی است که به جهت افزایش مقاومت در برابر نفوذ اسیدها بر روی پارچه صورت گرفته است اما لزوم استفاده از مقادیر بالای این مواد، مشکلاتی از قبیل افزایش وزن و صرف هزینه­ های بالا را به دنبال داشته است.

علاوه بر این، استفاده از این مواد به منظور خاصیت ضداسید از ثبات شستشویی و دوام ضعیفی برخوردار است و باعث بسته شدن منافذ پارچه و عدم عبور جریان هوا می­شود. از این رو، این پارچه باعث گرمی و ناراحتی حین فعالیت برای مصرف کننده می­شود.

پاشش اسید گاها در حین کار با
اسیدها و حلال­های صنعتی باعث خوردگی و جراحت بر روی پوست با خسارات جانی بالا می­شود.
در مواردی که منسوجات به پوشاک و لباسکار تبدیل می‏گردند این نقیصه بسیار حائز اهمیت
می‏شود. استفاده از مواد تعاونی و تکمیلی و یا استفاده از رزین­های پلیمری خاص باعث
بهبود مقاومت پارچه در مقابل نفوذ اسید یا حلال­های صنعتی می­شود که از مهمترین
آن‏ها می‏توان به رزین­های پلی وینیل کلراید و پلی اورتان اشاره کرد که به عنوان روپوش
ضداسید مورد استفاده قرار می‏گیرد.

تولید پارچه ‏ای که به طور دائمی دارای خاصیت ضداسید است و همچنین افزایش خاصیت مقاومت در برابر نفوذ اسید و حلال­ های صنعتی، راحتی پوشاک را حفظ کرده حائز اهمیت است. در این راستا گروه پادتک لباسکار محافظ در برابر اسید و حلال صنعتی برای کارگران، خصوصا در بخش صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، استخراج فلزات و تولید مواد شیمیایی، فراهم نموده است. این مجموعه از مواد برای تکمیل منسوج خود استفاده می­کند تا باعث اختلال در تنفس پذیری لباس نشود و در نهایت راحتی را برای کارگر در حین فعالیت در کارخانه ایجاد نماید.

لباسکار ضداسید مجموعه پادتک از
اداره استاندارد ملی ایران و همچنین اداره تعلیمات و تحقیقات وزارت کار تاییدیه
گرفته است. به طوری که این پارچه در برابر نفوذ اسید سولفوریک 60 درصد مقاومت می­ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات

جدیدترین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها