Pad Group

پارچه آنتی‌استاتیک پادتک (PadStatic)

استفاده از منسوج آنتی‌استاتیک در مکان­هایی که احتمال خطر در اثر جرقه ناشی از تخلیه بار الکتریسیته ساکن وجود دارد، الزامی است. انتخاب این نوع لباس برای مکان­هایی با احتمال تولید بار الکتریکی در اثر مالش لباس بدن فرد پوشنده الزامی است. تجمع بار الکتریکی ساکن ایجاد شده بر روی لباس و تخلیه ناگهانی آن باعث ایجاد جرقه می­شود. این جرقه در مواردی که گازهای قابل اشتعال، مواد منفجره و مواد شیمیایی وجود دارند، توانایی ایجاد آتش سوزی و احتراق را دارد. حتی در مواردی که نیاز به کار کردن با دستگاه­های الکتریکی و آزمایش­های داروسازی است، استفاده از این لباس ضروری است. از این رو، برای جلوگیری از این حوادث ناگوار باید لباس­های فرد پوشنده کاملا آنتی‌‌استاتیک باشد.

در این میان روش­های مختلفی جهت آنتی‌‌استاتیک نمودن کالای نساجی وجود دارد. این روش­ها شامل تکمیل مواد آنتی‌‌استاتیک یا استفاده از نخ رسانا در منسوج است. استفاده از تکمیل مواد آنتی‌‌استاتیک بدلیل ثبات شستشویی ضعیف، کمتر مورد توجه قرار می­گیرد. در حالی که استفاده از مواد هادی در مستربچ الیاف و سپس ذوب ریسی الیاف با اینکه مشکل ثبات شستشویی را بهبود می­دهد اما بدلیل قرار نگرفتن مواد هادی در سطح الیاف ذوب ریسی شده خاصیت آنتی‌‌استاتیک ضعیفی را فراهم می­کند. به طوری که مقاومت الکتریکی برای این الیاف بیشتر از 1011 اهم گزارش شده است. همچنین در برخی از روش­ها از پلیمرهای هادی مانند پلی­ آنیلین و پلی پیرول به عنوان پوششی برای بدست آوردن منسوج هادی استفاده می­شود. عیب استفاده از این پلیمرها به خاصیت شکننده بودن و خواص مکانیکی ضعیف این پلیمرها بر می­گردد. از طرفی دیگر استفاده از نخ رسانا در ساختار پارچه باعث ایجاد خاصیت آنتی‌‌استاتیک می­شود.

گروه پاد با دانش فنی متخصصان مجرب خود پارچه آنتی‌‌استاتیک مناسب برای صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی را تولید کرده است. این پارچه High-Tech با طی نمودن استانداردهای مختلف ثبت اختراع شده است. در مجموعه پادجامه، از این پارچه با پیشرفته­ ترین دستگاه ­های برش و دوزندگی اتوماتیک، لباسکار مناسب برای صنایع حساس به بار الکتریکی ساکن تولید شده است.

لباسکار آنتی‌‌استاتیک شرکت پادجامه علاوه بر حفظ فرد از خطر انفجار در اثر تخلیه بار الکتریکی در اتمسفر گازی، راحتی و دوام مناسبی را برای مصرف کننده فراهم می­کند. لباسکار شرکت پادجامه با ترکیب الیاف پنبه/پلی­استر تمامی فاکتورهای راحتی منسوج را مهیا نموده است. استفاده از این پارچه با خاصیت آنتی‌‌استاتیک از بروز وقایع ناگوار حین فعالیت می­کاهد. این پارچه با مقاومت الکتریکی پایین برای لباسکار آنتی‌‌استاتیک صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گزینه مناسبی است.

لباسکار آنتی‌‌استاتیک مجموعه پادجامه ثبات شستشویی و نوری بالا را در کنار حفظ زیبایی و آراستگی با ماندگاری و دوام مناسب فراهم نموده است. استفاده از رنگ­های زنده و با دوام از رنگ پریدگی لباس حین فعالیت جلوگیری می­کند. همچنین درصد بالای الیاف طبیعی پنبه استفاده شده در این محصول، خروج رطوبت و حرارت بدن را در حین فعالیت شدید در شرایط آب و هوایی گرمسیری بهبود می­دهد. به طوری که استفاده از این لباسکار به دلیل راحتی بالا، عملکرد و توانایی استفاده کننده را برای فعالیت بیشتر بهبود بخشیده و باعث افزایش چشمگیر در راندمان شرکت می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی مقالات

جدیدترین مقالات

آخرین دیدگاه‌ها